Axis Eğitim Kurumları’na bağlı haftasonu okulları yeni eğitim-öğretim yılını başlatırken, kayıtların devam ettiği bildirildi.
İngiliz eğitim müfredatına göre hizmet veren Axis Okulları Cumartesi kursları için 2012-2013 dönemi kayıtlar devam ediyor.Londra’nın farklı bölgelerinde verdiği İngilizce ve Matematik kursları ile anne babaların yükünü hafifleten ve onlara ihtiyaç duydukları her alanda danışmanlık hizmeti veren Axis Cumartesi okulları, bu yıl önceki yıllarda göre 3 yeni okul daha artırarak hizmetini sürdürecek.

Londra’nın Enfield, Southgate, Edmonton, Tottenham, Walthamstow, Stoke Newington, Croydon, Welling, Eastham, Sydnham ve Merton bölgelerindeki Axis Okulları, geçen yılların da birikimi ile daha etkin hizmet verecek.

Axis okulları Genel Müdür  Yusuf Buz, bu sene de hedeflerinin bütün şubelerde aynı standardı yakalamak ve ülke çapında yeni başarılara imza atmak olduğunu belirtti. Buz: “Çalışmalarımız soluksuz devam ediyor, trendleri takip ediyoruz ve uygulamaya koyduğumuz SRS (Suffolk Reading Scale), PİE (Progress in English) ve PİM (Progress in Maths) sınavları ile çocuklarımızın güçlü ve zayıf oldukları konuları teşhis ederek, ‘Bireysel Öğrenme Planı’ sayesinde de her çocuğa kendi hızında ders anlatıyor ve uygun ev ödevleri veriyoruz” diye konuştu.

Buz, Axis Cumartesi Okulları’nın, müfredatını en beğenilen çocuk kitapları kapsamında zenginleştirmek suretiyle, aynı zamanda sahip olduğu kaliteli öğretmen kadrosuyla kendine güven duyan, İngilizce’yi güzel konuşup yazan, Matematik’te bocalamayan ve en önemlisi önüne çıkan sınavlarda başarı sağlayabilen bireyler yetiştirmeyi amaçladığını ifade etti.

Buz’un verdiği bilgiye göre, A Levels, GCSE ve SATs’tan sonra Grammar Okullarına girişin ön aşamasını oluşturan 11 Plus sınavı hazırlık kurslarını da ekleyen Axis Okulları, kayıt şokunu da beraberinde yaşıyor. Talep fazlası nedeniyle 11 Plus sınıflarına sadece uygulanan testlerden belirli puan barajını geçebilen öğrencileri alacaklarını dile getiren yetkililer, gördükleri ilgiden çok memnun. Ülke çapında binlerce kişinin devletin en kaliteli okulları olarak adlandırılan Grammar Okulları’na girme mücadelesi, artık Axis hazırlık kursları ile daha farklı bir yön kazanacak gibi görünüyor. Latymer, QE Boys, İlford ve Woodford County gibi okulları hedefine alan kurum, bu alandaki en iyi öğretmenleri ile yola çıkmaya hazır.

Tottenham’daki full time okulu ve Holloway’deki merkez ofisi ile hizmet veren Axis’e 0207 607 9330 numaralı telefondan ve  www.saturdayschools.org internet adresinden ulaşılarak bilgi alınabilecek.